Balustrady

Nasza Firma ma w swojej ofercie różnego typu balustrady ażurowe lub pełne, które mogą zabezpieczać ogrodzenia, schody, tarasy lub balkony. Zazwyczaj są montowane na krawędzi elementu stanowiącego zabezpieczenie i tym samym mogą pełnić funkcję ozdobną i reprezentacyjną. Materiał użyty do produkcji może być różny od stali nierdzewnej skończywszy na kutych elementach.


Rodzaje balustrad:

• Ażurowa - Konstrukcję ażurową tworzą słupki, które przytwierdzone są do schodów, dzięki czemu gwarantują stabilność. To do nich mocuje się poręcz wraz z wypełnieniem. Słupki muszą być mocno przytwierdzone, ponieważ balustrada musi być podstawą bezpieczeństwa dla domowników. Słupki muszą być rozmieszczone co 90 -120 cm. Są rodzaje balustrad, kiedy słupki rozmieszczone są tylko na początku i na końcu schodów. Przykładowo, kiedy wypełnieniem jest szkło.

• Pełna - konstrukcję pełną tworzy się przy wykorzystaniu betonu zbrojonego, jak również i materiałów takich jak: bloczki, pustaki szklane, czy też cegły. Można również zastosować płyty gipsowo- kartonowe, które są chyba najlepszym rozwiązaniem jeśli decydujemy się na konstrukcję pełną, ponieważ możemy wykończyć je tak samo ja ściany pomieszczenia, co daje ciekawy rezultat. Odradza się stosowania bloczków i cegieł, ponieważ dają bardzo ciężki efekt wizualny.
Przykładowe realizacje